FUNDAMENT

Dom posadowiony jest na izolowanej, zbrojonej płycie fundamentowej z betonu wodoszczelnego W8.

KONSTRUKCJA

Materiałem wykorzystywanym do budowy jest świerk skandynawski. Jest to drewno konstrukcyjne, certyfikowane, klasy C24.

Konstrukcję stropu nad parterem stanowią belki dwuteowe LVL.

IZOLACJA

Materiałem izolacyjnym jest wełna drzewna STEICO zell. Izolowanie tym materiałem polega na wdmuchiwaniu włókien drzewnych do zamkniętych przestrzeni pomiędzy konstrukcją. Proces warunkuje wysokie ciśnienie wykorzystywane na etapie wdmuchiwania.

Izolacja termiczna ściany zewnętrznej ma w sumie 30 cm.

Projekt przewiduje 50 cm izolacji termicznej dachu.

ELEWACJA

Izolacja fasadowa STEICO protect zapobiega utracie ciepła zimą, chroniąc jednocześnie budynek przed zbytnim nagrzewaniem się w okresie letnim, zapewniając także doskonałą izolację akustyczną. Otwartość dyfuzyjna płyt Steico protect zapewnia bezpieczeństwo konstrukcji, trwałość i stabilność właściwości termicznych ściany. Grubość tej warstwy izolacji termicznej ściany to 6 cm.

Na płytę STEICO protect nakładany jest klej, siatka a następnie tynk cienkowarstwowy. Na poziomie pierwszego piętra wkomponowane są w elewacje ozdobne elementy drewniane.

POKRYCIE

Pokrycie wykonano z blachodachówki panelowej. Kąt nachylenia połaci dachowej wynosi 22°.

OKNA

Trzyszybowe okna Avante z ciepłymi ramkami o profilu 6-komorowym, obsadzone w ciepłym montażu na taśmy rozprężne. Okna posiadają 7-letnią gwarancję.

DRZWI

Drzwi drewniane wysokiej klasy wyprodukowane przez firmę Derpal.

BRAMA GARAŻOWA

Brama garażowa panelowa Wiśniowski z napędem elektrycznym.

SZCZELINA INSTALACYJNA

Projekt przewiduje wykorzystanie szczeliny do wykonania instalacji wewnętrznych. Gwarantuje to szczelność warstwy paroizolacyjnej budynku oraz zapewnia łatwość prowadzenia prac przez instalatorów. Grubość tej warstwy izolacji termicznej ściany to 4 cm.

PRZEKRÓJ ŚCIANY ZEWNĘTRZNEJ
PRZEKRÓJ ŚCIANY WEWNĘTRZNEJ

Technologia budowy energooszczędnych domów drewnianych gwarantuje jakość i terminowość realizacji inwestycji. Drewno dzięki swojej trwałości i dobrym właściwościom izolacyjnym staje się coraz popularniejszym materiałem, wykorzystywanym do budowy domów w Polsce. Na zachodzie oraz w krajach skandynawskich domy drewniane są powszechne już od dawna.